19.8.11

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΛ 1-3

Η ΑΕΛ ήταν πιο έτοιμη από τον ΠΑΣ Γιάννινα και νίκησε εύκολα με 3-1 σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στους "Ζωσιμάδες", υπό το βλέμμα του Ζαουάντ Ζαϊρί, ο οποίος αποτελεί μεταγραφικό στόχο των "ταύρων".

Οι "βυσσινί" άνοιξαν το σκορ στο 47ο λεπτό έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Νεμπεγλέρα και κεφαλιά του Σαϊτιώτη, ενώ στο 59', ο τελευταίος τροφοδότησε στον Σεσίνια, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και με δυνατό σουτ έκανε το 0-2.

Η ομάδα της Ηπείρου μείωσε στο 80' με κεφαλιά του Μπεσέρα, έπειτα από σέντρα του Μπακαγιόκο, ωστόσο εννέα λεπτά αργότερα, ο Καρανίκας με "κεραυνό" διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΣ Γιάννινα: Ταμπάσης, Μπουζίνι, Χουτ, Λίλα, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Ανδράλας, Μπεσέρα, Βίλα, Τζάνης, Κουέβας.

ΑΕΛ: Σωτηρίου, Παπαγεωργίου, Βενετίδης, Κολοβέτσιος, Καλί, Μπόα Μόρτε, Νεμπεγλέρας, Σιατραβάνης, Σεσίνια, Γκονζάλες, Σαϊτιώτης.