12.8.11

Πάλι σκόραρε ο Σισέ!

Ο Τζιμπρίλ Σισέ δεν σταματά να... πυροβολεί και σε άλλο ένα φιλικό σκόραρε. Θύμα αυτή την φορά ήταν η Ρεάλ Σοσιεδάδ. Δείτε video.

Οι συνήθειες δεν αλλάζουν ό,τι και να γίνει, όπως και οι σταθερές αξίες. Έτσι και ο Τζιμπρίλ Σισέ, δεν σταματά να σκοράρει σε κάθε ευκαιρία ακόμη και τώρα, που διανύει τις πρώτες του ημέρες στην Λάτσιο.

Αυτή την φορά, ο Γάλλος άσος, πέτυχε γκολ στο "Ολίμπικο" στο φιλικό των "Αετών" κόντρα στην ισπανική, Ρεάλ Σοσιεδάδ και άνοιξε το δρόμο της νίκης για την ομάδα του.

Ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού χρειάστηκε μόλις 4 λεπτά για να χριστεί σκόρερ, όταν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Λεντέσμα, ο Σισέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά και αποθεώθηκε.

Ο 30χρονος σέντερ φορ, έπαιξε συνολικά 55 λεπτά, αφού στην συνέχεια την θέση του πήρε ο Τζάουρι, ενώ το παιχνίδι έληξε 2-0, χάρη σε γκολ του Σκούλι στο 82ο λεπτό.