5.8.11

Φιλική ήττα από τον Εθνικό Άχνας

Την ήττα με 3-1 γνώρισε ο Ηρακλής από τον Εθνικό Άχνας, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη την Παρασκευή (05/08) στο Καυτανζόγλειο.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έδειξε καλά στοιχεία στο πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε με τον Επαλέ (στο 34'), ωστόσο στο δεύτερο μέρος, η αμυντική της γραμμή αδράνησε σε αρκετές περιπτώσεις με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα.

Ο Κάσιο ανέτρεψε τα δεδομένα με ισάριθμες κεφαλιές στο 63' και το 73', ενώ στο 88' ο Ιγνάτοφ διαμόρφωσε το τελικό σκορ με μακρινό σουτ.

Ηρακλής: Μέλκας, Ποζίδης, Ψυχογιός, Κώτσιας, Παπαστεριανός, Καρανδρέας, Νατσιόπουλος, Μάρα, Επαλέ, Ευσταθίου, Θόριαν.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Πετανίδης, Σαράφογλου, Στεργιάνας, Ηρακλής, Κρυστάλλης, Παπαστεργίου, Φοιτάς, Μιχαηλίδης, Καραγιάννης, Παπατζίκος, Παπαδημητρίου.

Εθνικός Άχνας: Σαζόνοβς, Ντιαρμάτι, Ιλία, Βούκσεβιτς, Σίμοφ, Κάσιο, Βάττης, Πινσέλι, Παβίσεβιτς, Στογιάνοβιτς, Πουριέ.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Γκεοργκίεφ, Ερνάντες, Κις, Ιγνάτοφ, Κεμπάτζε, Πογιατζής, Μπάμπιτς, Φινακιώτης.