10.8.11

H επέμβαση της χρονιάς

Η Νόρντζελαντ νίκησε με 2-1 τη Σίλκεμποργκ σε αγώνα για το δανέζικο πρωτάθλημα, όμως τα πράγματα ενδεχομένως να ήταν διαφορετικά για εκείνη αν ο Χένρικ Κίλντεντοφτ δεν πραγματοποιούσε την επέμβαση της χρονιάς.

Απίστευτη χαμένη ευκαιρία στη Δανία by MotionCrew

Οι φιλοξενούμενοι είχαν πάρει το προβάδισμα χάρη σε τέρμα του πρώην άσου του Πανιωνίου Κάσπερ Ρίσγκαρντ και ένα λεπτό πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Κρίστιαν Χολστ είχε την τεράστια ευκαιρία να κάνει το 0-2. Το μόνο που έπρεπε να κάνει ήταν απλά να σπρώξει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα από το 1 μέτρο.

Δυστυχώς για εκείνον και την ομάδα του, όμως, ο Χένρικ Κίλντεντοφτ καραδοκούσε και με μία ηρωική προβολή ανέκοψε την πορεία της μπάλας, η οποία κατέληξε σαδιστικά σε κόρνερ, περνώντας ελάχιστα χιλιοστά από το αριστερό δοκάρι της Νόρντζελαντ.

Τελικά, οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν το σκορ και πήραν τους τρεις βαθμούς χάρη σε τέρματα των Ρόχντε και Στόκχολμ.